راهنمای خرید جاروبرقی خانگی

معیارهای لازم برای خرید یک جاروبرقی خوب و سالم برای خانه

همانظور که میدانید جاروبرقی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین لوازم خانگی است که نقش اصلی‌ آن نظافت و پاک کردن انواع سطوح خانه از گردوغبار و آلودگی‌ها می باشد. علاوه بر ظاهر زیبا و قیمت مناسب چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین ویژگی های جاروبرقی که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید را باهم مرور می کنیم:

قدرت جاروبرقی

یکی از مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جاروبرقی و یا همان میزان مکندگی جارو است که بیانگر قدرت مکش زباله و گردوغبار می باشد که با نشان «وات» بر روی جاروبرقی نوشته شده است که هرچقدر میزان آن بالاتر باشد قدرت مکش جاروبرقی هم بیشتر می شود.

صدای گوشخراش:

با وجود سرو صداهایی که در طول روز سوهان اعصاب شنوایی هستد انتظار می رود هنگامی که در خانه هستیم آرامش و سکوت نسبی را تجربه کنیم بنابراین یک جارو برقی پر سرو صدا می تواند حداقل آرامش روزانه‌مان در خانه را بر هم زند. جاروبرقی های پرقدرت و با نام و نشان معتبر ممکن است دارای سروصدای زیادی باشند که بهترین راه حل این است که در هنگام خرید از فروشنده درخواست کنید که جاروبرقی را برایتان روشن کند تا شما ببینید تحمل شنیدن صدایش را دارید یا نه؟

لوازم و امکانات جانبی جاروبرقی:

اگر دوست دارید که با یک تیر، چند نشان بزنید، بهتر است که سراغ جاروبرقی‌هایی بروید که قابیلیت نظافت مبل ها،گوشه های خانه، زیر یخچال و گاز، سرامیک و حتی گردگیری پرده ها را داشته باشد.

یادتان باشد که حتما جاروبرقی‌هایی را انتخاب کنید که دسته آنها قابلیت تنظیم ارتفاع برحسب قد و قامت شما که با استفاده از دکمه کوچک که روی دسته جاروبرقی قرار دارد امکان پذیر است را داشته باشند.

سیم جاروبرقی:

اگر خانه شما بزرگ است و حوصله ندارید مدام دوشاخه جاروبرقی را از پریز برق بکشید، دقت کنید طول کابل جاروبرقی‌ بیش از 4متر باشد. البته هنگام جارو کشیدن باید حواستان باشد که سیم بلند آن به دسته مبل‌ها یا زیر دست‌وپای فرزند کوچکتان گیر نکند و شما را به دردسر نیندازد!

مصرف انرژی جاروبرقی:

اگر شما هم دوستدار محیط زیست و حافظ منابع ملی مانند انرژی برق هستید، هنگام خرید جاروبرقی، به برچسب میزان مصرف انرژی آن دقت کنید و ببینید که فلش مصرف انرژی، روی کدام حرف قرار گرفته است. تمامی برچسب‌های مصرف انرژی، از حرفA تا G، تقسیم‌بندی شده‌اند و هر چقدر فلش میزان مصرف به حرف A نزدیک‌تر باشد، یعنی مصرف برق آن کالا کمتر و بازدهی‌اش بیشتر است و هرچقدر که این فلش به سمت حرف G برود، یعنی با روشن کردن آن کالای برقی، برق بیشتری را مصرف می‌کنید و بازدهی کمتری را هم از آن می‌بینید.

عواملی که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی می شود:

ممکن است در زمان استفاده از یک جاروبرقی خانگی به مشکلاتی مانند مکش نداشتن دستگاه جاروبرقی برخورد کنیم. بروز مشکل در مکش جاروبرقی می تواند دلایل متعددی داشته باشد که با بررسی نمودن کلیه اجزای جارو برقی می توان ایراد دستگاه را پیدا و رفع کرد.

  • کثیف بودن فیلتر ورودی موتور 

  • پر شدن مخزن زباله و کثیف بودن کیسه جارو برقی

  • گرفتگی در لوله خرطومی یا زانویی یا برس جارو

  • ایراد در موتور جاروبرقی و افت توان آن

  • پارگی لوله خرطومی