نقشه استان های ایران

برای یافتن نزدیکترین نماینده‌ خدمات پس از فروش، استان و شهر خود را در نقشه بالا جستجو نمایید.

واحد خدمات پس از فروش و امور مشتریان شرکت “ساینا الکتریک” در جهت پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان گرامی و تعهد به افزایش رضایت مشتریان از طریق گسترش مراکز خدمات پس از فروش خود تلاش دارد تا نیازهای مشتریان درارتباط با خدمات پس از فروش را بر طرف نماید و در حداقل زمان ممکن قطعات مورد نیاز رادر اختیار مراکز خدمات پس از فروش خود قرار دهد.

شرایط گارانتی:

مدت زمان گارانتی کلیه محصولات در دفترچه راهنمای محصول ذکر شده است. در طی مدت گارانتی مصرف کنندگان محترم می توانند با مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش در سراسر کشور که آدرس آنان در جدول زیر درج شده است مراجعه نمایند. شروع تاریخ گارانتی و همچنین ارائه هرگونه خدمات گارانتی صرفا منوط به درج امضاء، تاریخ خرید و مهر فروشگاه بر روی دفترچه ضمانت نامه و یا کارت ضمانت می باشد. بنابراین حتما از فروشنده بخواهید برگه ضمانت نامه را با درج تاریخ خرید، ممهور به مهر فروشگاه نماید. ارائه ضمانت نامه هنگام مراجعه به مراکز خدمات پس از فروش الزامی است.

همچنین برای فعال نمودن گارانتی محصول می بایست حداکثر تا یک هفته پس از تاریخ خرید، شماره سریال مندرج بر روی محصول را به سامانه 10009129156949 پیامک نمایید.

 موارد زیر مشمول شرایط گارانتی نخواهد شد:

  • هرگونه ضرب دیدگی و شکستگی ناشی از سقوط و یا حمل و نقل نادرست.

  • استفاده نادرست از محصول ( عدم توجه به نکات درج شده در دفترچه راهنمای محصول)

  • لوازم جانبی و قطعاتی که بر اثر کار فرسوده شده باشند.

  • استفاده از قطعات متفرقه ( غیر اصلی).

  • باز کردن و دستکاری دستگاه توسط افراد غیر مجاز.

 

شرکت ساینا الکتریک با گستردگی نمایندگان خدمات پس‌از فروش در سراسر کشور امیدوار است که بتواند رضایت هرچه بیشتر مشتریان محترم را فراهم نماید.

     دفتر مرکزی خدمات پس از فروش:  45838010- 031

     support@saynagroup.com

saynagroup