نگهداری از جاروبرقی های ساینا، برای استفاده بهینه از آن به عنوان یکی از پر کاربردترین لوازم نظافتی در خانه بسیار پر اهمیت می باشد. بنابراین باید نکاتی را برای  مراقبت هر چه بهتر از آن در نظر داشته باشید. خانه کثیف و نامرتب شده است و روی زمین زباله های متفاوت ولی کوچکی وجود دارد که هر چند قدم یکی از آنها به زیر پای شما می رود. این دقیقا نمایی از خانه هایی است که چند روزی می شود صدای جارو در آن شنیده نشده است. مادرها معمولا یک روز در میان خانه را جارو می کشند تا همیشه تمیز و مرتب باشد.

نکات مهم برای نگهداری از جاروبرقی

  • جاروبرقی ساینا وسیله ای است که می توانید برای آسان تر شدن تمیزی خانه از آن استفاده کنید اما برای آنکه جارو خودش هم سالم وسرحال باشد همیشه نیاز به رعایت نکاتی خاص برای نگهداری از جاروبرقی است که در ادامه با هم برخی از مهمترین های آن را مرور می کنیم ..
  • ابتدا به این نکته توجه کنید که نباید با جاروبرقی به مانند برده ها رفتار کرد چرا که بسیاری اصلا حواشان به بدنه این دستگاه نیست و آنرا به هر دیواری در خانه می کوبند. همچنین سعی کنید برای نگهداری از جاروبرقی دکمه های آن را با دست فشار دهید. برخی همیشه با پا محکم روی دستگاه می زنند تا دکمه ای کار کند.
  • بعد از بدنه جارو به سراغ لوله خرطومی آن می رویم که بیشتر به عنوان طناب از آن استفاده می شود. معمولا خانم ها هر بار با استفاده از خرطومی جارو را به سمت خودشان می کشند. در حالی که با این حرکت بیشتر اتصالات لوله با جارو ضعیف شده و همچنین لوله نیز بعد از چند حرکت از بین می رود. بنابراین به منظور نگهداری از جاروبرقی، بهتر است این کار را انجام ندهید.
  •  از جارو برقی تنها به اندازه ای که می تواند انتظار داشته باشید برای مثال از آن تنها برای جمع کردن گرد و خاک استفاده کنید. به منظور نگهداری از جاروبرقی، جمع کردن مایعات را بیشتر سعی کنید با استفاده از دستمال انجام دهید.
  • کیسه و فیلتر جاروبرقی از مهمترین قست های داخلی آن است که همیشه باید حواستان باشد تا تمیز و خالی ازآلودگی باشند. کیسه جاروبرقی را هر 2 هفته ای یکبار حتما خالی کنید همچنین در مورد فیلتر نیز هر ماه یکبار آن را با آب سرد بشویید و اجازه دهید کاملا خشک شود و هر 5 ماه یکبار هم آن را تعویض نمایید.
  • به عنوان نکته پایانی همیشه به یاد داشته باشید که نباید از جاروبرقی به مدت زیاد کارکشید. اگر خانه بزرگی دارید که برای جارو کردن به دقت بیشتری نیاز دارد، حتما چند بار جارو را خاموش کنید، چون کار مداوم با جاروبرقی به موتور آن آسیب میرساند.برای مثال بعد از تمیز کردن هر اتاق چند دقیقه به جارو استراحت بدهید تا موتور آن گرم نشود. رعایت نکردن این نکات همه میتواند عمر جاروبرقی شما را به نصف کاهش دهد.
  • همیشه مراقب صدای جاروبرقی خود باشید. به محض تغییر صدای موتور، آن را خاموش و علت را بررسی کنید. البته از دستکاری و تعمیر جاروبرقی بپرهیزید و در صورت بروز اشکال آن را به تعمیرکار متخصص بسپارید.

تهیه شده: توسط واحد خدمات پس از فروش شرکت ساینا الکتریک