شما نیز قطعا تا کنون بارها کیسه جاروبرقی خود را تمیز کرده اید و گرد و غبار جمع شده در کیسه را مشاهده کرده اید و می دانید که هر چند وقت یکبار کیسه ی جاروبرقی باید تمیز یا تعویض شود. در این مقاله با ما در گروه ساینا الکتریک همراه شوید تا شما را  نحوه تعویض کیسه جاروبرقی را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بدانید :

مزایای جاروبرقی ایرانی نسبت به جاروبرقی خارجی

نکات خرید جاروبرقی که باید بدانید

چرا تعویض کیسه جاروبرقی لازم است؟

کیسه جاروبرقی محل تجمع آشغال و گردو غبار است. این کیسه دارای یک طرفیت محدود می باشد که در صورت پر شدن آن بر قدرت مکش جاروبرقی تاثیر خواهد داشت. زمانی که قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا کرد ، در حالی که کیسه ان پر است، در این صورت به موتور جاروبرقی فشار وارد می شود و حتی امکان سوختن موتور آن وجود دارد.

بنابراین بهتر است همواره تویض کیسه جاروبرقی را مد نظر داشته باشید تا دچار خسارت نشوید.

تعویض کیسه جاروبرقی

چه موقع باید کیسه جاروبرقی را عوض کنیم؟

برای برخی از جاوربرقی ها سیستم نشانگر بر رروی بدنه برای اطلاع از پر شدن کیسه، تعبیه شده است. اما در اکثر جاروبرقی ها این امکان وجود ندارد. پس راه حل چیست؟

شما باید همینطور که از جاروبرقی استفاده می کنید، به قدرت مکش آن توجه کنید. زمانی که حس کردید از قدرت کافی برخوردار نیست و فضای خانه به درستی تمیز نمی شود، بدانید که به احتمال زیاد کیسه آن پر شده است. پس برای تعویض کیسه جاروبرقی اقدام کنید.

آموزش نحوه تعویض کیسه جاروبرقی

نحوه ی تعویض کیسه برای بیشتر مدل های جاروبرقی موجود در بازار تقریبا مشابه هم است. در این بخش از مقاله روش کلی تعویض کیسه جاروبرقی را برای شما آموزش داده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

مرحله اول :

ابتدا قطعه ای پارچه را روی زمین پهن کنید و جاروبرقی را روی آن قرار دهید. هدف از این کار این است که حین تعویض کیسه جاروبرقی آشغال ها و گرد و غبار مجددا روی فرش ریخته نشود.

مرحله دوم :

لوله ی جاروبرقی را از محل اتصال آن جدا کنید. حال درب جاروبرقی را به آرامی باز کنید.

مرحله سوم :

کیسه جاروبرقی را بررسی کنید، اگر به اندازه ی کافی پر شده است و شما متوجه شدید که دیگر امکان استفاده از آن وجود ندارد و ظرفیت آن به اندازه ی کافی پر شد است، پس هم اکنون زمان تعویض آن فرا رسیده است و باید آن را عوض کنید.

تعویض کیسه جاروبرقی

مرحله چهارم :

در این مرحله باید کیسه ی جاروبرقی را به آرامی از محل آن جدا کنید. بیشتر جاروبرقی ها دارای قابی هستند که کیسه به صورت کشوئی در آن قرار گرفته است. در برخی از جاروبرقی ها کیسه توسط یک دکمه در محل خود قرار داده شده است که با فشردن دکمه، به آرامی می توانید کیسه را از محلش جدا کنید.

مرحله پنجم :

کیسه ی پر شده را که دیگر قابل استفاده نیست از محل آن جدا کرده و در سطل زباله بیندازید.

مرحله ششم :

کیسه ی جدید را با احتیاط در محل قبلی نصب کنید و مطمئن شوید که به درستی در جای خود محکم شده است.

حال درب جاروبرقی را ببندید و لوله ی آن را متصل کنید.

توجه داشته باشید که، اگر پس از روشن کردن جاروبرقی هیچ صدای عجیبی از آن خارج نشد و مطابق قبل به درستی کار می کند و قدرت مکش آن عادی می باشد، نشان دهنده ی این است که کیسه را درست در جایش قرار داده اید. در غیر این صورت باید جاروبرقی را خاموش کنید و مجددا کیسه را در آورده و آن را به درستی در سر جایش قرار دهید.

به همین سادگی شما می توانید کیسه جاروبرقی خود را عوض کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاسگزاریم. امید است از نکات گفته شده استفاده ی کافی برده باشید. شما با رعایت این نکات می توانید به سادگی تعویض کیسه جاروبرقی را انجام دهید بدون اینکه مشکلی برای جاروبرقی به وجود بیاید.