جاروبرقی یکی از مهم ترین و موثرترین وسیله جهت پاک کردن گردوغبار و آلودگی در خانه ها می باشد. برای اینکه انتخاب یک جاروبرقی ایده آل داشته باشیم به برخی از نکات مناسب و کاربردی که باید در هنگام خرید به آنها توجه شود اشاره می کنیم:

1-وزن جاروبرقی و طول کابل برق:

وزن جاروبرقی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در هنگام خرید به آن توجه شود.در بعضی جاروبرقی ها به دلیل سنگین بودن و عدم حرکت آسان؛ نظافت را دشوار و خسته کنند می کند و به مرور زمان به دست، کمر و سایر اعضای بدن آسیب می رساند.  همچنین هرچهقدر طول سیم برق جارو بیشتر باشد راحت تر می توان جاروبرقی را به مکان های مختلف و دور از محل اتصال آن به برق، حرکت داد.

2-توان موتور و قدرت مکش:

هرچه قدرت مکش جارو برقی بیشتر باشد، قدرت تمیز کردن آن هم بیشتر است. البته معمولاٌ این قدرت قابل تنظیم بوده و برای سطوح مختلف، متفاوت است. مثلاٌ باید دقت کرد برای جارو کردن فرش، از درجه مخصوص آن استفاده کرد، وگرنه فرش ها به مرور نازک و فرسوده می شوند. در بعضی جاروها تنظیم مکش بر روی خود جارو و در برخی دیگر بر روی دسته قرار گرفته است که در گروه دوم نیازی به خم شدن برای تنظیم نیست.کمترین قدرت موتور 1600وات و بیشترین قدرت موتور 2500 وات برای مصرف خانگی است.

3- سیم جمع کن:

دارای قابلیت سیم جمع کن خودکار با استفاده از فشار دادن دکمه مربوط به آن باشد.

4-قابلیت مانور و حرکت جاروبرقی:

از آنجا که در تمام مدت کار، جارو مرتباٌ به این سو و آن سو کشیده می شود، باید دقت کنید به راحتی حرکت کند.

5- کیسه جارو و دارای نشانگرهای وضعیت کیسه:

برای حفظ بهداشت و سلامتی بهتر است جاروبرقی هایی را انتخاب کنیم که کیسه آن ها قابل تعویض باشد. در جاروهایی که نیاز به کیسه ندارند، باید توجه داشت که اگرچه هزینه و دردرسر تهیه و استفاده از کیسه وجود ندارد، اما خالی کردن مخزن دستگاه هم به ویژه برای افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، آسان نیست.همچنین بهتر است ظرفیت مخزن زباله را هنگام خرید بررسی کنید، ظرفیت معمول بین 4 تا 6 لیتر می باشد. هر چه ظرفیت بالاتر باشد وقت کمتری برای خالی کردن و تعویض مخزن صرف می شود.

6-لوازم جانبی:

دارای سری های مختلف به منظور تمیز کردن قسمت هایی چون کف، موکت، مبل، پرده و درزها باشد که داخل محفظه مخصوصی بر روی بدنه دستگاه قرار می گیرد.

7-میزان صدا:

میزان بلندی صدای جاروبرقی با واحد دسیبل مشخص می شود که پایین ترین صدای مزاحم 72 دسیبل است. اگرچه میزان این صدا با قدرت موتور رابطه دارد، اما امروزه شرکت ها جاروهایی با قدرت بالا اما صدای کم را نیز روانه بازار کرده اند.انتخاب یک جاروبرقی کم‌صدا در مواقعی که اعضای خانواده خواب هستند به شما کمک می‌کند تا از این فرصت برای تمیز کردن منزل استفاده کنید

8- ضد میکروب،ضد باکتری:

نظافت و بهداشت از هم جدا نیست درست به همین خاطر هم هست که تولیدکنندگان به فکر طراحی و عرضه جاروبرقی‌هایی با خاصیت ضدعفونی و ضدباکتری افتاده‌اند.

9- فیلتر جاروبرقی:

هر ماه یک بار فیلتر جاروبرقی‌ خود را بررسی کرده و برای پاکسازی آن از گرد و خاک اقدام کنید. میزان کثیفی، فیلتر قدرت مکندگی زباله‌ها را کاهش می‌دهد و به موتور جاروبرقی فشار می‌آورد.

10- کلید روشن و خاموش:

باید در جایی از جاروبرقی قرار گرفته باشد که به راحتی بتوان با آن جاروبرقی را روشن و خاموش کرد.

نحوه کار با جاروبرقی

 • نوعی از جاروبرقی را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم باشد و مجبور نشوید هنگام کار با آن مرتب خم شده و به کمر خود آسیب وارد کنید.

 • جاروبرقی را در یک نوبت به طور مستمر مورد استفاده قرار نداده و در فواصل منظم به آن استراحت دهید.

 • از آنجا که جارو برقی مصرف برق بسیار بالایی دارد، در ساعات اوج مصرف از آن استفاده نکنید. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق، از تأثیر نوسانات برق بر جارو و صدمه وارد کردن به آن، جلوگیری می کند.

 • دقت کنید برای کارکرد بهینه دستگاه و عدم وارد آمدن فشار به موتور آن، کیسه جارو برقی را در زمان مناسب تعویض کرده و فیلتر آن را نیز به صورت منظم تمیز کنید.

 • اشیای بزرگ را از مسیر جاروبرقی بردارید. این اشیا با گیر کردن در لوله به موتور دستگاه فشار وارد کرده و علاوه بر کاهش توان جارو، مصرف برق را نیز افزایش می دهند.

 • در جارو کردن اشیای نوک تیز دقت کنید. این اشیا می توانند لوله یا کیسه جاروبرقی را پاره کنند.

 • جارو برقی را با لوله و با شدت نکشید. این کار می تواند باعث پاره شدن لوله آن شود.

 • در نهایت دقت داشته باشید که جاروبرقی وسیله ای لوکس و در معرض دید که در نظر گرفتن ظاهر آن اهمیت زیادی داشته باشد نیست. آنچه برای انتخاب جاروبرقی مناسب باید در اولویت قرار دهید کارکرد آن و همچنین دارا بودن ویژگی هایی است که حداکثر تمیزی، راحتی و بهداشت را برای شما به ارمغان آورد.

 • بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه به صورت ممتد از جارو استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود تا فشار مضاعفی به موتور جارو برقی وارد شود.

 • مراقب باشید که از جارو برقی های معمولی که فاقد مخزن جمع آوری آب هستند، برای جمع آوری آب یا مایعات ریخته شده روی زمین استفاده نکنید. این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می شود.

 • هنگام جاروکشي در مناطق پرگرد و خاک استفاده از يک ماسک يا يک دستمال الزامی است.

انواع جاروبرقی های شرکت ساینا الکتریک:

قیمت جاروبرقی:

جاروبرقی با توجه به میزان دور توان موتور  و قدرت مکش که کمترین آن 1600 وات و بیشترین آن 2500 وات (که قدرتی بین ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ وات برای تمیزکردن و پاک‌کردن گرد و غبار خانه‌ها مناسب می باشد) و همچنین چندکاره بودن دستگاه دارای قیمت های متغیر می باشد.از جمله ویژگی هایی مانند برند، میزان صدا،نوع مخزن، فیلتر و … بی تاثیر نیست.